
Betalingen en checkout
Wat is een goede e-commerce conversieratio?
Bijgewerkt op
De wereldwijde e-commerce conversieratio's liggen tussen 1.4% en 3.0%, met grote verschillen per branche: voeding en dranken converteert met 4.5–6.1% terwijl luxe en sieraden op 0.87–1.46% zitten. Voor Shopify winkels is het gemiddelde 1.4%, waarbij 3.2% een winkel in de top 20% plaatst en 4.7% in de top 10%. Winkelwagenverlating bedraagt gemiddeld 70.22% wereldwijd, en de meest genoemde oorzaak zijn onverwachte kosten die verschijnen bij het afrekenen, genoemd door 39% van de shoppers.
Benchmarks per branche
De branche is verreweg de grootste segmentatievariabele — groter dan het verschil tussen een goede en een middelmatige exploitant binnen de meeste categorieën. Vergelijken met een wereldwijd gemiddelde zegt bijna niets over uw eigen prestaties.
- Specifiek voor Shopify: boven 3.2% plaatst een winkel in de top 20%; boven 4.7% in de top 10%.
- De duur van de overweging verklaart het grootste deel van de spreiding — categorieën die impulsief worden gekocht, converteren vele malen beter dan categorieën die wekenlang worden onderzocht.
| Categorie | Conversieratio |
|---|---|
| Kunst en handwerk | 5.53% |
| Voeding en dranken | 4.5–6.11% |
| Wereldwijd gemiddelde (alle categorieën) | 1.4–3.0% |
| Gemiddelde Shopify winkel | 1.4% |
| Luxe en sieraden | 0.87–1.46% |
| Baby en kind | 0.51% |
Winkelwagenverlating en de belangrijkste oorzaak
Winkelwagenverlating bedraagt gemiddeld 70.22% wereldwijd, wat neerkomt op meer dan $4 biljoen aan jaarlijks verlaten goederen. De verdeling is opnieuw categorie-gedreven: luxe en sieraden registreren het hoogste percentage met 81.68%, toegeschreven aan lacunes in betrouwbaarheid van betalingen en lange overwegingsperiodes.
De meest genoemde reden is niet prijs, ontwerp of abstract vertrouwen. Het zijn verrassingskosten die verschijnen bij het afrekenen, genoemd door 39% van de shoppers — verzendkosten, belasting of toeslagen die niet zichtbaar waren toen de beslissing tot aankoop werd genomen.
Dat is een mechanisch probleem met een mechanische oplossing, wat het het meest bruikbare getal in deze dataset maakt. Kosten die eerder bekend kunnen zijn, moeten eerder worden getoond: verzendkosten geschat op de productpagina, drempels vermeld vóór de winkelwagen, belastingafhandeling expliciet voor de bestemming.
Mobiel is waar de frictie zich concentreert
Mobiel genereert 75.50% verlating — 6.46 punten boven tablets. De toegeschreven oorzaken zijn gefragmenteerde afrekenprocessen en formuliercomplexiteit, die beide onevenredig kostbaar zijn op een klein scherm met een schermtoetsenbord.
De praktische conclusie: het aantal velden en de lengte van het proces zijn veel belangrijker op mobiel dan enige visuele verandering. Elk veld dat kan worden afgeleid, standaard ingesteld of uitgesteld, is de moeite waard om te verwijderen, en versneld afrekenen voor terugkerende klanten omzeilt het probleem volledig in plaats van eromheen te optimaliseren.
Benchmarks lezen zonder erdoor misleid te worden
Twee waarschuwingen voordat iemand deze cijfers omhoog rapporteert.
Ten eerste is de conversieratio een verhouding, en de verkeersmix beïnvloedt deze net zoveel als de kwaliteit van het afrekenproces. Een merk dat betaald verkeer bovenaan de funnel opschaalt, zal de conversie zien dalen terwijl de omzet stijgt, en de juiste reactie is niet om het afrekenproces te repareren. Segmenteer per kanaal voordat u conclusies trekt.
Ten tweede is de conversieratio niet het doel — de dekkingsbijdrage wel. Korting geven tot een drempel voor gratis verzending verhoogt de conversie en kan tegelijkertijd de marge per bestelling verlagen. Beide cijfers moeten in de juiste richting bewegen om de verandering de moeite waard te maken.
Hoe dit eruitziet op PlatformDTC
Het afrekenproces draait op het eigen domein van het merk, waarbij betalingen worden verrekend op de eigen merchant accounts van het merk, en verzendkosten en belasting worden berekend vanuit hetzelfde systeem dat de bestelling zal uitvoeren — dit maakt het mogelijk om vroegtijdig een echt totaalbedrag te tonen in plaats van een verrassing bij de laatste stap.
Verlaten afrekenprocessen worden vastgelegd met voldoende status om de exacte winkelwagen via een link te hervatten, omdat de herstelprestaties veel meer afhangen van de link die de oorspronkelijke winkelwagen herstelt dan van de tekst in de e-mail.
Veelgestelde vragen
- Wat is een goede conversieratio voor een Shopify winkel?
- Het gemiddelde is 1.4%. Boven 3.2% plaatst een winkel in de top 20% en boven 4.7% in de top 10%. Vergelijk echter eerst met uw eigen categorie — het verschil tussen voeding en dranken met 4.5–6.1% en baby en kind met 0.51% overschaduwt het verschil tussen exploitanten.
- Waarom daalt mijn conversieratio terwijl de omzet groeit?
- Bijna altijd de verkeersmix. Het opschalen van betaalde acquisitie trekt bezoekers eerder in hun overwegingsproces aan, wat de ratio verlaagt terwijl het absolute aantal bestellingen stijgt. Segmenteer conversie per kanaal voordat u concludeert dat er iets kapot is op de site.
- Wat is de grootste oorzaak van winkelwagenverlating?
- Onverwachte kosten bij het afrekenen, genoemd door 39% van de shoppers — verzendkosten, belasting of toeslagen die niet zichtbaar waren toen ze besloten te kopen. Het is ook het meest oplosbaar, omdat het een probleem is met het moment van openbaarmaking in plaats van een prijsprobleem.
- Waarom is mobiele verlating zoveel hoger?
- Mobiel verlaat met 75.50%, 6.46 punten boven tablets, en de toegeschreven oorzaken zijn gefragmenteerde afrekenprocessen en formuliercomplexiteit. Het aantal velden en de lengte van het proces kosten veel meer op een klein scherm, daarom presteert versneld afrekenen voor terugkerende klanten beter dan incrementeel lay-outwerk.